Mladost došla do preokreta golovima T. i M. Sokića protiv Slavena u Cerniku

Radio Prkos 03.09.2022 SPORT

Danas je odigrano 2. kolo 1. ŽNL u kojoj je Mladost ugostila Slaven u Cerniku. U derbi utakmici pobjedu je odnijela domaća ekipa nakon preokreta u drugom poluvremenu. Slaven je bolje ušao u utakmicu i imao nekoliko prilika, ali falila je završnica. Mladost je u nekoliko kontra napada imala priliku preko Sokića, ali je vratar Maričević u prvom poluvremenu zaključao svoja vrata. Prednost Slavenu donio je Pavle Ivanišević nakon što ga je sjajno pronašao Jakić, a on je mirno realizirao i postavio konačnih 0:1 u prvom djelu utakmice. U drugom poluvremenu Mladost je igrala puno bolje i mirnije nakon ulaska Mikanovića, Oršulića, Škramića i Buturca. Mladost je izjednačila preko Matije Sokića nakon što je sjajnu loptu poslao Mikanović, a Sokić pucao i pogodio obrambenog igrača i to je bilo dovoljno da lopta skrene u mrežu i svlada odličnog Maričevića. Do preokreta je Mladost došla preko Tonija Sokića koji je odlično probio po desnoj strani i poslao loptu za Matiju Sokića koji pogađa stativu, a lopta se odbija nazad do T. Sokića koji mirno realizira i donosi Mladosti vodstvo prvi put na utakmici. Točku na "i" stavio je T. Sokić nakon sjajnog solo prodora u kojem je prešao tri igrača i izašao sam na vratara Maričevića koji je u toj situaciji bio nemoćan te postavio konačnih 3:1.

HNK "Mladost" Cernik - NK "Slaven" Ljupina 3:1 (0:1)
Strijelci : M. Sokić, T.Sokić 2x / P. Ivanišević