Posavac izbacio Mladost iz kupa NSNG u Davoru!

Radio Prkos 07.08.2023 SPORT

Jučer je odigrana utakmica kupa NSNG u kojoj je Posavac ugostio Mladost u Davoru. U zanimljivoj utakmici punoj golova i prilika na kraju je slavila domaća ekipa rezultatom 5:3. Početak utakmice bolje je otvorio Posavac koji je stvorio par prilika na samom početku, ali se istakao gostujući vratar Buturac sa par odličnih intervencija. U 15. minuti Toni Sokić dovodi Mladost u vodstvo. Nije dugo trajalo veselje Mladosti, samo dvije minute kasnije rezultatski egal vraća Dominik Brlić. U tridesetoj minuti utakmice, Matija Sokić prolazi domaće igrače i golmana te plasira loptu u mrežu i dovodi Mladost još jednom u vodstvo na utakmici. Nakon toga Posavac je počeo sve više napadati, a Mladost je to iskoristila preko kontranapada. U četrdesetoj minuti utakmice lijepa kontra, lopta dolazi do Tonija Sokića on dribla svog igrača i odlaže loptu Matiji Sokiću koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i povećava vodstvo Mladosti. Pred sam kraj poluvremena Tomislav Marjanović majstorski postiže pogodak i smanjuje rezultat na 2:3 te se odlazi na predah. U drugom poluvremenu domaćin je druga ekipa, puno opasnija i konkretnija. U 56. minuti Posavac dolazi do izjednačenja preko Marina Marjanovića. Po prvi puta vodstvo na utakmici donio im je Alen Marjanović samo par minuta kasnije. Do kraja je Posavac uspio postići još jedan pogodak i potvrdio veliku pobjedu protiv Mladosti rezultatom 5:3.

NK "Posavac" Davor - HNK "Mladost" Cernik 5:3 (2:3)
Strijelci: D. Brlić, T. Marjanović, M. Marjanović, A. Marjanović / T. Sokić, M. Sokić 2x