Slavonac GD novi je osvajač kupa NSNG nakon lutrije penala protiv Croatie!

Radio Prkos 10.05.2023 SPORT

Danas je odigrana finalna utakmica nogometnog kupa NSNG u Novoj Kapeli između Slavonca Gunjavci - Drežnik i Croatie Tisovac. U zanimljivoj utakmici na kraju je pobjedu odnijela ekipa Slavonca nakon spretnijeg izvođenja penala. Ove godine Slavonac iz Nove Kapele slavi sto godina kluba pa se zato finale igralo u Novoj Kapeli. U prvom djelu utakmice Slavonac je više napadao, ali bez nekih konkretnijih prilika dok se Croatia izvrsno branila i igrala večinom na kontranapade. Upravo je Croatia bila ekipa koja je prvo povela na utakmici. U 45. minuti zabio je Starčević glavom te se s vodstvom Croatie otišlo na predah. U drugom djelu Slavonac je većim djelom kontrolirao utakmicu, ali je obrana Croatie bila na razini. U 65. minuti imala je ekipa Slavonca sjajnu priliku, ali lopta odlazi pokraj gola, a rezultat se ne mijenja. Pred sam kraj utakmice, u 82. minuti najbolje se snašao Čanić nakon jednog odbijanca i prve lošije reakcije obrane Tisovca te vraća rezultatski egal i donosi penale u kojima se bolje snašla ekipa Slavonca koja je slavila rezultatom 8:7.

NK "Slavonac" GD - NK "Croatia" Tisovac 1:1 (0:1)
Strijelci : Čanić / Starčević