Nova Gradiška pobjedila Uspinjaču Gimku u odličnoj utakmici !

Radio Prkos 05.05.2023 SPORT
img

Danas je odigrana kvalifikacijska utakmica za 1. HMNL u kojoj je HMNK Nova Gradiška ugostila Uspinjaču Gimku u sportskoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole u Novoj Gradiški. Klub Uspinjača Gimka je u svojoj povijesti bio četiri puta prvak Hrvatske, a čak tri puta osvajač kupa Hrvatske. U zanimljivoj i napetetoj utakmici na kraju je slavila domaća ekipa sa rezultatom 6:4. U utakmicu su bolje ušli gosti i vrlo rano poveli preko Crnčevića. Novogradiščani su poravnali rezultat u 5. minuti preko Matijaševića, a u 13. minuti poveli autogolom Žuvelja. U istoj minuti vodstvo je povećao Dario Batalo. Gosti ubrzo smanjuju preko Tota. U 19. minuti Nova Gradiška ponovno vodi sa dva gola razlike, a strijelac je ponovno Matijašević. Gosti u istoj minuti uspjevaju smanjiti preko Fausa pa se na predah odlazi sa rezultatom 4:3. U 22. minuti utakmice Cindrić dobija drugi žuti karton (crveni) pa naši igraju s igračem manje dvije minute, ali uspjevaju izdržati pritisak Uspinjače i nisu primili pogodak. U 28. minuti utakmice sjajni Matijašević se još jednom upisao u listu strijelaca, a to mu je bio treći na utakmici. Točku na "i" stavio je Bungić u 30. minuti utakmice kada zabija za Novu Gradišku i povećava vodstvo na 6:3. Do kraja utakmice Uspinjača je uspjela postići pogodak, ali je rezultat na kraju otišao u korist Novogradiščana. Kraj utakmice bio je 6:4.

HMNK "Nova Gradiška" - Uspinjača - Gimka 6:4 (4:3)
Strijelci: Matijašević 3x, Batalo, Bungić, AG / Crnčević 2x, Tot, Faus