Slavonac GD izbacio Slavonac iz Nove Kapela u kupu NSNG golovima Španića, Turkalja i Vlaovića!

Radio Prkos 27.04.2023 SPORT

Danas je odigrana druga polufinalna utakmica kupa NSNG u kojoj je Slavonac GD ugostio Slavonac iz Nove Kapele. U napetoj utakmici na kraju je slavio domaćin rezultatom 3:2 iako je pobjeda mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Utakmica je od prve minute bila puna prilika, a prva najopasnija se desila u 15. minuti utakmice nakon greške domaće obrane, lopta dolazi do igrača Slavonca NK i on puca na prazan gol i pogađa stativu. U 20. minuti utakmice šansa za domaćina, ali golman gosta odlično brani. U 21. minuti kontra Nove Kapele pretvorila se u prvi pogodak na utakmici. Sremac se najbolje snašao i lijepim udarcem smjestio loptu u mrežu. U 30. minuti utakmice Bungić nakon nabaca iz kornera glavom pogađa prečku. U 36. minuti utakmice dosuđen je jedanaesterac za domaćina, a siguran izvođač bio je Španić koji vraća stvari na početak. S rezultatom 1:1 se otišlo na predah. U drugom poluvremenu domaća ekipa ušla je malo ozbiljnije i to se isplatilo već u 55. minuti nakon jednog centaršuta najbolje se snašao Turkalj i šalje loptu u mrežu. U 70. minuti utakmice Vlaović izvodi korner i lopta završava u golu. No nakon tog šoka nisu se gosti predavali, a to se isplatilo u 83. minuti utakmice kada Bungić smanjuje rezultat na 3:2. No do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a finale je izborila domaća ekipa Slavonca GD. Finale kupa igrat će se 10.05 u Novoj Kapeli u 17:30h.

NK "Slavonac" GD - NK "Slavonac" Nova Kapela 3:2 (1:1)
Strijelci : Španić, Turkalj, Vlaović / Sremac, Bungić