Slavonac petardirao Mladost, Slaven srušio prvoplasirani Omladinac u Ljupini!

Radio Prkos 13.11.2022 SPORT

Danas je odigrana utakmica u kojoj je Slavonac ugostio Mladost. Domaća ekipa slavila je na kraju sa rezultatom 5:1. U prvom poluvremenu bila je to podjednaka utakmica u kojoj su obje strane imale nekoliko prilika. Mladost je u prvih 10 minuta mogla povesti preko Curića koji je zatresao gredu. Nakon toga, par prilika je imala domaća ekipa koja je najopasnija bila preko Marinovića. Marinović je i bio prvi strijelac na utakmici kada se sjajno oslobodio igrača i sa dvadesetak metara matirao nemoćnog Curića. Nakon toga, domaća ekipa se oslobodila i krenula sve više napadati, a to se isplatilo kada se Španić našao u gol prilici te poduplao vodstvo svoje ekipe. Na predah se otišlo sa 2:0 za domaćina. U drugom djelu, Mladost se nije predala i napadala je najviše preko Matije Sokića koji je sjajno prošao po lijevom krilu i nakon jedne povratne lopte matirao Agu. Činilo se kao da bi gostujuća ekipa mogla doći bar do rezultatskog egala, ali već minutu kasnije sve nade Cerničana utišao je Turkalj nakon što je Bilešić loše primio loptu, a ovaj to iskoristio i odlično opucao i povećao vodstvo na 3:1. Par minuta kasnije glavni sudac, Vukoja, pokazuje crveni karton Buturcu nakon prigovora i Mladost je ostala sa deset igrača. Kada je sve već bilo koliko toliko rješeno, Vukoja je dosudio po našem mišljenju upitan kazneni udarac i time dodatno oštetio Mladost. Siguran izvođač bio je Španić. Točku na "i" stavio je Golić u 90. minuti utakmice i postavio konačnih 5:1.

NK "Slavonac" GD - HNK "Mladost" C 5:1 (2:0)
Strijelci: Marinović, Španić 2x, Turkalj, Golić / Sokić