Caffe bar "Rubikon" osvojio 3. mjesto na malonogometnom turniru u Požegi

Radio Prkos 09.01.2022 NOVA GRADIŠKA

Finalna večer bila je sjajna, nakon završnih borbi u kategoriji veterana i dvoboja za treće mjesto u kojem je Rubikon slavio protiv Vertiga, na teren su izašle dvije najbolje momčadi ovogodišnjeg izdanja. Trostruki pobjednik Samson na suprotnoj strani imao je sjajnog protivnika, momčad koja vlada Požegom u posljednja dva izdanja – Cor Colosseum predvođen legendarnim i neuništivim Jakovom Grcićem, jednim od najboljih hrvatskih futsal majstora svih vremena.

Naš novogradiški Rubikon u utakmici za 3. mjesto dominatno je slavio rezultatom 4:1. Za Novogradiščane su zabijali Mihić 2x, Severović i Eller te su još jednom donijeli trofej i medalje sa slavonske kutije šibica u Novu Gradišku.

Počelo je očekivano, Cor je bio nešto dominantniji, ali Samsoni su bili motivirani do granice fanatizma, za njih nije bilo izgubljene lopte ili duela, Crni kao da su igrali protiv zida i u početku nisu imali velike koristi od posjeda, mogli su samo kružiti oko neumornih momaka s Brunom na srcu. Bijeli su vrebali krivi korak protivnika i dočekali su ga preko Tomislava Žuljevića koji je u četvrtoj minuti s desne strane pogodio i poslao Vasića po loptu u mrežu za rano vodstvo Samsona. Iako odgovor Cora nije bio ekspresan, došli su do poravnanja relativno brzo, tri minute kasnije, prije nego su ušli u nekakvu nervozu, strijelac za Crne bio je Franjo Matković. Po nekoliko dobrih situacija bilo je na svakoj strani, iako je Colosseum bio opasniji, mladi vratar Samsona Tomislav Blažević u nekoliko navrata je zaista sjajno reagirao, dok na drugoj strani pamtimo dvije dobre reakcije Mate Vasića.  Kada se već činilo da će se na odmor u egalu, Colosseum radi šesti prekršaj, a Mario Pavelić priliku dovesti svoju ekipu u novo vodstvo. Rutinirano odrađen posao, Vasić u jednu, a lopta u drugu stranu i na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom CB Samson.

U nastavku novi napadi aktualnih pobjednika, sve su čvršće i čvršće stiskali obruč oko Blaževića, no Samson se i dalje srčano i pametno branio i strpljivo čekao na svoju šansu. Sredinom nastavka je dočekao savršenu priliku, Josip Solić je dočekao poklon protivnika, sam se s centra sjurio prema svom suigraču u požeškoj Slavoniji, no kada je i svladao Vasića ostao je bez pogotka, lopta je na njegovu žalost odskakutala nekoliko centimetara pored vratnice. Slijedio je novi pritisak Colosseuma, no bez konkretnog učinka, s dva nevjerojatna promašaja istaknuo se junak polufinala, najbolji igrač futsal Lige prvaka i član slovenskog prvaka Luka Perić, tu su Bijeli imali i poprilično sreće, no svojim angažmanom su je definitivno i isprovocirali. U 34. minuti pada odluka, u sličnoj situaciji kao nešto ranije Solić se našao Tomislav Žuljević, a on je ipak rođeni strijelac, nema milosti i svojim drugim golom u finalu otvara svojoj ekipi put do toliko željene titule. Posljednjih 5 minuta Cor igra bez vratara, no u svemu tome uspjeli su samo jednom ozbiljno zaprijetiti, uzdrmali su vratnicu, ali isto je napravio i Žuljević na drugoj strani, centimetri su ga dijelili od hattricka, ali sigurni smo da ga ni najmanje ne boli taj promašaj.

Požeški turnir još je jednom pokazao da je zaista poseban, pun emocije, punih tribina, pun sjajnih sportaša i pun potencijala. Prepune tribine najbolji su pokazatelj što je najvažniji sportski događaj u Zlatnoj dolini, događaj kojem i Grad Požega mora dati dodatni impuls, pretvoriti ga u pravi spektakl, naravno s povratkom normalnog normalnog i mogućnošću prave organizacije. Jedino što se može i mora prigovoriti kada je turnir u pitanju su mediji koji mu ne pridaju nikakvu pažnju, eventualno prenesu napisane vijesti, vjerojatno nesvjesni da je riječ o događaju s kojim se ne može ništa usporediti, pa ni Aurea fest. Ovoliko ljudi se ne okuplja niti na jednom događaju u Požegi, pogotovo ne iz dana u dan!

Izvor: Sportalo.HR