Batalo bio jedan od ključnih igrača u pobjedi Oriolika nad Splitom!

Radio Prkos 08.10.2020 ZANIMLJIVOSTI

Nogometaši Oriolika ostvarili su plasman u 8.-inu finala Hrvatskog kupa nakon što su na domaćem terenu s 1:0 bili boljo od Splita. Na taj način Oriovčani su izjednačili svoj najbolji rezultat u Kupu Hrvatske u kojem su u posljednjih nekoliko godina vrlo čest sudionik.

Niti loše vrijeme nije omelo više od 300 ljubitelja nogometa koji su vidjeli sasvim solidnu nogometnu predstavu i prolaz Crvenih dalje u kupu.

Ukupno gledajući nogometaši Oriolika koji su petoplasirani na trećeligaškom istoku bili su bolji od šestoplasirane ekipa na trećeligaškom jugu Splita te je njihova pobjeda sasvim zaslužena. Ona je mogla biti izražena i s većim rezultatom, ali što nepreciznost Crvenih, što obrane gostujućih vratara bile su razlogom da je završilo s 1:0 u korist Oriovčana.

Počelo je u 2. minuti kada je vrataru Splita Frani Barbiću zaprijetio Marušić iz slobodnog udarca. Prvu prigodu Oriolik je imao u 16. minuti kada je Kristijan Lucić proigrao Batala čiji se udarac zaustavio na vratnici. Crveni su bolji i traže vodstvo te su novu dobru situaciju pred gostujućim golom imali u 22. minuti kada je Đerek osvojio loptu dao za Jurića, ali ovaj nije dobro zahvatio loptu. Sva ta dominacija domaćih urodila je plodom u 36. minuti kada je nakon kornera vratar Barbić izbacio loptu koja je došla do Kokotovića koji je šutirao, a na putu prema golu Jelavić je promijenio smjer i Oriolik je došao do zasluženog vodstva od 1:0. Minutu prije odlaska na poluvrijeme gosti su ostali s igračem manje nakon što je vratar Barbić u prodoru na rubu kaznenog prostora u gol situaciji srušio Batala. U nastavak su Oriovčani krenuli s igračem više i golom prednosti, ali je Split uspostavio igračku ravnotežu. Na njihov gol stao je Roko Mikačić koji je imao nekoliko jako dobrih intervencija te je najzaslužniji što domaći nisu zabilježili uvjerljiviju pobjedu. Prvu pravu prigodu za poravnanje Splićani su imali u 67. minuti preko Repića čiji je dobar pokušaj još bolje obranio Stjepan Zeba na golu Oriolika. Samo 3. minute kasnije pokušao je iz slobodnjaka za goste i Kapetanović, ali Zeba je i dalje vrlo siguran. Kako se bližio kraj domaći su tražili drugi pogodak i rješenje utakmice pa je tako Đereku kojeg je proigrao Jurić udarac obranio Mikačića, da bi u nastavku akcije gostujući vratar još jednom zaustavio novi pokušaj Đereka. Imao je i Stahović u 87. minuti nakon novog dodavanja Jurića dobar udarac koji je otišao malo pokraj gola. Međutim, veliku prigodu u 90. minuti u pogodak nije pretvorio ponovno Stahović koji je povratnu loptu Galovića poslao preko praznog gola. Prije toga je odlični Mikačića odbio udarac Juriću te je završilo s pobjedom Oriolika nad Splitom s 1:0.

Tako se Oriolik našao u 8.-ini finala Kupa Hrvatske te s nestrpljenjem očekuje svog slijedećeg protivnika. Oba kluba sada se okreću prvenstvenim domaćim susretima pa će tako ove subote u Oriovcu gostovati bedem iz Ivankova, dok je Split domaćin Uraniji iz Baške Vode.

Izvor: sportalo.hr