LAG ZAPADNA SLAVONIJA: Održana završna konferencija projekta "ŽElim NApredovati"

Radio Prkos 01.02.2022 NOVA GRADIŠKA
img

Jučer je u prostoru restorana Dukat u Novoj Gradiški održana završna konferencija projekta „ŽElim NApredovati“ kojeg provodi LAG Zapadna Slavonija u partnerstvu s Centrom za socijalnu skrb Nova Gradiška, Hrvatskim zavodom za zapošljavanje područni ured Slavonski Brod i općinama Gornji Bogićevci, Okučani i Stara Gradiška. Posrednička tijela su Ministarstvo rada i mirovinskog sustava, Hrvatski zavod za zapošljavanje te Ured za financiranje i ugovaranje projekata Europske unije.

„Projekt je proveden  u sklopu  programa „ZAŽELI“ . Program zapošljavanja žena  – faza II“ unutar  Operativnog programa   Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.  Europskog socijalnog fonda. Započeo je 4. rujna. 2020. godine i traje do 4. ožujka 2022. Vrijedan je 5.316.026,00 kn i u cijelosti financiran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.” - pojasnila je voditeljica projekta Tatjana Blašković.
Cilj ovoga projekta, ističe Blašković, bio je zapošljavanje teže zapošljivih žena. „Na natječaj su se mogle javiti nezaposlene žene prijavljene u evidenciju nezaposlenih HZZ-a s najviše završenim srednjoškolskim obrazovanjem s naglaskom na teže zapošljive skupine u lokalnoj zajednici. Primjerice žene starije od 50 godina, žene s invaliditetom, žrtve trgovanja ljudima, žrtve obiteljskog nasilja, azilantice, mlade žene koje su izašle iz sustava skrbi domova za djecu i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl., a s područja Općine Gornji Bogićevci, Općine Okučani i Općine Stara Gradiška.“ – kazala je.

U općini Gornji Bogićevci zaposlene su u sklopu projekta 22 žene, u općini Okučani 30 žena i općini Stara Gradiška 10 žena, a svaka zaposlena žena vodila je brigu o 6 krajnjih korisnika. Do kraja projekta zaposleno je 67 žena i na taj način osigurana skrb i briga za 432 osobe u potrebi.

Zaposlenice u projektu svojim su radom i aktivnostima pomagale starim i nemoćnim osobama i to u održavanju prostora, dostavi lijekova i kućanskih potrepština. Isto tako od velikog značaja bila je i socijalna integracija korisnika kroz razgovore i druženje. Za vrijeme pandemije obavljale su i naručivanje krajnjih korisnika doktorima, naručivanje i podizanje lijekova i sl.
Osim što je projekt osnažio i unaprijedio radni potencijal teže zapošljivih žena, potaknuo je socijalnu uključenost i povećao razinu kvalitete života za krajnje korisnike.

Slične vijesti

Najnovije