Budućnost pobjedila favoriziranu Mladost u Rešetarima golovima Olivera i Ljubića!

Radio Prkos 19.09.2021 SPORT

Jučer je u Rešetarima odigrana utakmica 5. kola između domaćina Budućnosti i Mladosti iz Cernika. U napetoj utakmici na kraju je slavila domaća ekipa sa rezultatom 2:0 iako je pobjeda mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Prvo poluvrijeme krenulo je burno, prvo su Cerničani imali par prilika, ali vratar Crljenković pokazao je zašto nosi kapetansku traku te je jučer zasigurno bio jedan od igrača utakmice. Nakon toga, Budućnost je uzvratila preko Lalića koji izlazi sam na vratara, ali i Buturac brani svoj gol. Par minuta kasnije imao je priliku i Bartolović, ali je Buturac još jednom siguran. S druge strane Sokić, Balunović i Jelančić konstantno su ugrožavali gol Crljenkovića koji je zaključao svoja vrata, sve do dvadesete minute kada je lopta ipak ušla u gol, ali pomoćni sudac pokazuje na zaleđe. Ipak unatoč odličnim prilikama i otvorenoj utakmici, na predah se otišlo bez pogodaka. U drugom djelu Mladost je više imala posjed i napadala, dok je Budućnost par puta opasno prijetila preko kontri. Jedna takva koštala je Mladost kada je iskusni Maraković upao u šesnaestercu nakon kontakta s Filipovićem, a Čulina pokazuje na kazneni udarac kojeg iskorištava Ljubić. Ipak, ono što si svaka ozbiljna ekipa ne smije dozvoliti, Mladost si je dozvolila... Igra im se totalno raspala nakon primljenog pogotka, a do kraja utakmice par prilika što su uspjeli stvoriti obranio je Crljenković kojemu je ovo bila jedna od najboljih utakmica u ovom prvenstvu. Pobjedu je zaključio Ivan Oliver lijepim lobom vratara Buturca koji se nije najbolje snašao...

NK "Budućnost" Rešetari - HNK "Mladost" Cernik 2:0 (0:0)
Strijelci : Ljubić, Oliver