Nova Gradiška pobjedila Split Trumm i na korak je do ulaska u 1.HMNL !

Radio Prkos 20.05.2023 SPORT

Danas je odigrana kvalifikacijska utakmica za popunu 1.HMNL u kojoj je Nova Gradiška ugostila ekipu koja je do sada bila osam puta prvak Hrvatske te čak deset puta osvajač kupa Hrvatske, ekipu Split Trumm iz Splita. U zanimljivoj i napetoj utakmici na kraju je slavila Nova Gradiška sa visokih 8:4. U prvih pet minuta podjednaka igra i jedne i druge ekipe, par prilika na obje strane, ali su vratari bili na pravom mjestu. U vodstvo je Novu Gradišku doveo Kristijan Jakić maestralnim šutom iz ne baš lijepe situacije. Nakon toga, utakmica se potpuno otvorila, a naši dečki su to sjajno iskoristili. Prvo je vodstvo povisio Bungić, a zatim je Batalo potpuno šokirao goste i doveo nas na visokih 3:0. U 17. minuti utakmice još jednom se u strijelce upisao Jakić, a bio je to hladan tuš za Splićane. Međutim, gosti se ne predaju te kreću igrati sa golmanom igračem. Iskustvo igranja prve lige pokazuje da su navikli ganjati rezultat jer su do poluvremena uspjeli postići čak dva pogotka. Prvo je u 18. minuti Radić smanjio na 4:1, da bi minutu kasnije Repić doveo goste na samo -2. Sa rezultatom 4:2 se otišlo na predah. U drugom djelu naši ulaze puno bolje i odlično se brane protiv iskusne ekipe Splita i čekaju svoju priliku. Jednu takvu dočekali su u 32. minuti kada naš kapetan Eller zabija za 5:2. Samo minutu kasnije gosti opet smanjuju rezultat preko Pavkovića. Nova Gradiška je danas imala imperativ pobjede te se nije očekivalo da će ovu prednost ispustiti. U 34. minuti Matijašević nas dovodi na visokih 6:3, a u istoj minuti sjajni Cindrić koristi grešku gosta i postavlja 7:3. Pobjedu je zapečatio kapetan Eller nakon još jedne greške gosta koji je "poklonio" dva gola u zadnjim minutama pokušavajući preko golmana igrača doći do izjednačenja. Poraz gosta ublažio je Vladović i postavio konačnih 8:4.

HMNK "Nova Gradiška" - FC "Split Trumm" 8:4 (4:2)
Strijelci: Jakić 2x, Bungić, Batalo, Tomić, Matijašević, Eller 2x / Radić, Repić, Pavković, Vladović