HMNK Nova Gradiška pobijedila Aureliju i napravila veliki korak prema prvom mjestu!

Radio Prkos 22.01.2023 SPORT

Danas je odigrana prvenstvena utakmica u kojoj su malonogometaši Nove Gradiške ugostili Aureliju iz Vinkovaca. Bila je to jedna jako zanimljiva derbi utakmica između dvije odlične ekipe koje su u borbi za prvo mjesto te zajedno sa Brođanima drže vrh prvenstvene ljestvice. Gosti su u vodstvo došli preko Sušca vrlo rano, ali Nova Gradiška nije dugo trebala da uzvrati jer je večeras sjajni Filip Matijašević odigrao stvarno maestralnu utakmicu. Prvo je poravnao rezultat, a zatim iz slobodnog udarca sa deset metara (zbog akumuliranih prekršaja) po prvi puta doveo Novu Gradišku u vodstvo te se s vodstvom od 2:1 odlazi na predah. Drugo poluvrijeme je bolje otvorila domaća ekipa koja je preko sjajnog Ellera povećala vodstvo na 3:1. Par minuta kasnije još se jednom na listu strijelaca upisao spomenuti Matijašević i tako je danas postigao svoj hattrick. Gosti pokušavaju izjednačiti te uvode golmana igrača i to im se isplatilo kada Pedić koristi lošu reakciju obrane i smanjuje rezultat na 2:4. Točku na "i" stavio je Nikola Cindrić koji je postavio konačnih 5:2 za Novu Gradišku.

HMNK "Nova Gradiška" - MNK "Aurelia" Vinkovci 5:2 (2:1)
Strijelci : Sušac, Pedić / Matijašević 3x, Eller, Cindrić