Vječiti derbi u Gunjavcima otišao na stranu domaćina, dva penala na Slučincu...

Radio Prkos 15.11.2021 SPORT

Jučer je odigrano posljednje 13. kolo 1. ŽNL u kojem je Slavonac Gunjavci - Drežnik ugostio Budućnost iz Rešetara na Slučincu. Bila je to posljednja utakmica jesenskog djela prvenstva. Utakmicu su sudili Tihomir Kruljac, Robert Vukoje i Dejan Jelača dok je funkciju delegata obnašao Franjo Bungić. Bila je to utakmica u kojoj je bilo jako teško za igrati jer je kiša odradila svoje, svugdje je bilo vode po terenu... Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u prvih 10. minuta utakmice vodili su sa dva razlike...

Budućnost je u 4. minuti utakmice došla u vodstvo preko Olivera, a rezultat je poduplao Marko Kolić u 7. minuti utakmice. Rezultatski zaostatak smanjio je Zlatko Radošić u 9. minuti. Do poluvremena je domaća ekipa imala i dosuđen kazneni udarac kojeg je obranio gostujući vratar Crljenković. Sa rezultatom 1:2 se otišlo na predah.

U drugom djelu redale su se prilike i na jednoj i na drugoj strani, ali bez prave realizacije. U 50. minuti prekršaj unutar kaznenog prostora pravi Jurišić, a sudac Kruljac odmah pokazuje na bijelu točku i tako dosuđuje drugi kazneni udarac na utakmici za domaćina. Ovaj puta Španić je nadmudrio Crljenkovića i tako vratio stvari na početak, odnosno rezultatski egal. U 62. minuti domaćin je napravio jednu od ljepših akcija na utakmici, a Marinović Marko matira Crljenkovića i donosi Slavoncu po prvi puta vodstvo na utakmici.

Gosti su napadali na gol Slavonca, ali Leon Aga je u drugom poluvremenu zaključao svoja vrata. U 82. minuti Leon Marinović zaključio je utakmicu i postavio konačnih 4:2. Čestitke i jednoj i drugoj ekipi na borbenosti po teškim uvjetima na takvom terenu...

NK "Slavonac" GD - NK "Budućnost" Rešetari 4:2 (1:2)
Strijelci: Radošić, Španić, M. Marinović, L. Marinović / Oliver, Kolić