Tomislav Marjanović hattrickom donio trofej kupa Slogi

Radio Prkos 25.04.2019 ZANIMLJIVOSTI

U finalu Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška, na Sportskom parku Ivo Petranović, susreli su se novogradiška Sloga i Mladost iz Brđana.Uvodnih desetak minuta utakmice obilježilo je klasično ispitivanje snaga između dvije ekipe. Obje momčadi su rješenja prema naprijed tražile s dugim loptama koje nisu baš bile učinkovite.

U 20. minuti "Sloga" dolazi u vodstvo. Fantastičnu loptu u prostor dobio je Tomislav Marjanović, zaobišao je vratara protivničke momčadi i gurnuo loptu u praznu mrežu za 1:0.
Vodstvo "Sloge" trajalo je trinaest minuta. Slobodni udarac s 40-ak metara izveo je Ivan Jurasović, vratar Iveković je krivo procijenio let lopte i ona je završila u mreži za veliko slavlje "Mladosti" i njenih navijača.
Ipak, "Sloga" se vraća u vodstvo nakon šest minuta. Marko Filipović je pucao s ruba šesnaesterca, a njegov udarac je blokirao protivnički branič igrajući rukom što je bilo dovoljno za kazneni udarac. Siguran izvođač je bio Tomislav Marjanović.
Maestralni Marjanović je odlično poluvrijeme zaokružio svojim trećim pogotkom u 45. minuti nakon što je prošao po lijevoj strani i nadmudrio protivničke stopere i vratara.
U drugom dijelu igra nije više tako živa kao u prvom, a "Sloga" čuva svoju prednost stečenu u prvom dijelu. To je mogao poremetiti Krešo Grbić 63. minuti kada je odlično opucao s 20-ak metara, ali njegov udarac završava na gredi.
Potvrda "Slogine" pobjede došla je u 73. minuti kada je zabio Roberto Ćosić na asistenciju Marka Ćelepirovića. Do kraja su gosti imali jednu solidnu priliku preko Domagoja Starčevića, ali je njegov udarac završio pokraj gola.

Još jednom, čestitke našim dečkima na osvajanju Kupa! Također, treba čestitati i ekipi iz Brđana na fair i sportskoj igri i ponašanju.

Izvor: FB Sloga NG